Oferta

Od lat członkowie MDW Weles zdobywali doświadczenie, poprzez organizację i udział w wielu pokazach i lekcjach żywej historii. W programie znajdą Państwo zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz pokazy edukacyjne dla całych rodzin.                      

Co możemy dla Państwa zrobić?

  • Pokazy Walk
  • Pokazy Uzbrojenia
  • Przedstawienie obozowiska
  • Pokazy rzemiosła
  • Zabawy i turnieje
  • Fireshow
  • Koncert muzyki z epoki 

Pokazy Walk

Po latach ćwiczeń  , nasi wojowie są biegli w używaniu nie tylko mieczy i tarcz, ale także szabel, toporków, włóczni oraz toporów duńskich. Za pomocą takiego oto oręża gotowi są walczyć, ku uciesze widowni w trakcie:

  • Inscenizacji bitwy – Dwie grupy wojów staną przeciwko sobie, by stoczyć bój na śmierć i życie.
  • Kręgu Honoru – Wojowie będą stawać do pojedynków, by w honorowej i uczciwej walce wyłonić spośród siebie najlepszego.
  • Kręgu Zdrady – W tej walce nie ma zasad ani przyjaciół. Siła i kunszt  ustępują miejsca sprytowi i przebiegłości. By przeżyć wojowie będą musieli zabijać bez litości, zrywać sojusze i atakować gdy przeciwnik najmniej się tego spodziewa.

 

 

Pokazy Uzbrojenia

Nasi wojowie podzielą się  wiedzą na temat wojennego rzemiosła w czasach Słowian i Wikingów.

-Prezentacja Oręża – Wojowie przedstawią oraz dokładnie opiszą widowni zarówno oręż jak i pancerze używane we wczesnym średniowieczu.

-Szyki bojowe – Wojowie zaprezentują i omówią szyki oraz formacje bitewne. 

 

Przedstawienie Obozowiska

Członkowie drużyny rozbiją obóz, by przedstawić  codzienne życie i pracę ludzi we wczesnym średniowieczu.

-Prezentacja przedmiotów codziennego użytku – Widzowie dowiedzą się jak wyglądały naczynia tysiąc lat temu, czym krzesano ogień oraz z czego pito na wyprawach.

-Prezentacja życia obozowego- Publiczność zobaczy w co się ubierano, co noszono dla ozdoby a także na czym oraz gdzie się spało. 

 

Pokazy Rzemiosła

Chociaż większość z nas trudni się  wojaczką, żyjąc z grabieży, wielu członków naszej drużyny zarobia na chleb w sposób pokojowy i uczciwy. Oni też zaprezentują  widowni:

-Kuchnię Słowian i Wikingów – Publiczność dowie się co się jadało i pijało w czasach naszych przodków. By poczuć smak wczesnego średniowiecza, przygotowany zostanie posiłek składający się z podpłomyków i ciepłej strawy.

-Jak zrobić kolczugę – Widzowie nie tylko zobaczą za pomocą jakich przyrządów i splotów tworzono kolczugi, ale też będą mogli usłyszeć wiele ciekawostek na temat pancerza.

-Jak wyszywać i haftować – Osoby interesujące się modą, dowiedzą się w jaki sposób szyto i ozdabiano ubiory w czasach Słowian i Wikingów. 

 

Zabawy i Turnieje

Co więcej zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli przekonać się jak bawiono się w średniowieczu, biorąc udział w jednej z wielu gier przygotowanych przez naszych wojów:

-Zabawy plebejskie – Chętni będą mogli wziąć udział między innymi w zapasach oraz przeciąganiu przez linę.

-Walka z wojem – Ci którym starczy odwagi, będą mieli okazję stanąć do pojedynku z wojem i przekonać się na własnej skórze czym jest  walka.

-Rzut toporkiem i strzelanie z łuku – Dla tych, którzy chcą zobaczyć jak w średniowieczu  walczono na  dystans. Widzowie będą mieli okazję poćwiczyć rzuty toporkiem do tarczy.

 

Dodatkowo

Nasza drużyna może zapewnić także element artystyczny do każdego pokazu:

-Fireshow – A w tym kręcenie POI oraz plucie ogniem.

-Koncerty – Dzięki współpracy z innymi drużynami możemy zaprosić zespół muzyczny, by swą muzyką umilił on czas spędzony na naszym pokazie.

 

Wszystkie pokazy dostosowywane są do wieku oraz wymagań naszej publiczności. W razie pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2019 MDW Weles. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.