RekrutacjaBardzo się cieszymy z zainteresowania naszą drużyną, chętnie przyjmiemy każdego nowego kandydata i kandydatkę. Na tej stronie powinniście znaleźć wszystkie potrzebne wam informacje, dotyczące rekrutacji do MDW Weles. Lecz najpierw kilka słów wstępu:


Zajmujemy się odtwórstwem historycznym, nie LARP’ami. Przystępując do naszej drużyny, musisz pogodzić się z faktem że nigdy nie zostaniesz elfem w długim, czarnym płaszczu, biegającym z dwoma mieczami i robiącym piruety. 

Jeśli powyższa informacja Cię nie odstraszyła to możemy przejść do rekrutacji właściwej. 

Kogo poszukujemy?
Przyjmujemy zarówno kobiety jak i mężczyzn od 16 roku życia, zainteresowanych życiem oraz kulturą Słowian i Wikingów. Nie oczekujemy od Ciebie ani specjalistycznej wiedzy, ani kompletnego sprzętu. Dołącz do nas, a wszystko przyjdzie z czasem.

Co oferujemy?
Przede wszystkim: świetną zabawę, dużo śmiechu i oderwanie od smutków dnia codziennego. A dla tych, którzy postanowią szkolić się w wojennym rzemiośle oferujemy także krew, pot i łzy.
Nauczymy Cię władać mieczem, toporem, tarczą i włócznią oraz wszelkimi ich kombinacjami (uwzględniając dwie bronie).
Jeśli nie jesteś zainteresowany/ana walką, możemy Cię też nauczyć średniowiecznego rzemiosła.
Co więcej zapewniamy pogłębienie Twojej wiedzy na temat wczesnego średniowiecza. Nie bój się, nie będziesz musiał wyuczać się dat i nazwisk na pamięć. Wiedzę przekazujemy sobie w czasie rozmów i dyskusji, nie w trakcie wykładów.

Jak się zgłaszać?
Przyjść na trening i wyrazić chęć przyłączenia się do drużyny. 

Treningi odbywają się co sobotę, od godziny 11, w Młodzieżowym Ośrodku Kultury (MOK’u) tuż przy stacji WKD Podkowa Leśna Główna. 

Pokaż MDW Weles na większej mapie


Jeśli akurat nie walczymy, to przesiadujemy pod daszkiem budynku. Po lewej stronie wchodząc przez bramę główną.

Co przynieść na pierwszy trening?
Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, najlepszy ekwipunek na początek to:
-Trzonek od kilofa
-Rękawice spawalnicze
Obie z powyższych rzeczy można kupić w sklepach ogrodniczo-technicznych. Są tanie i łatwe do zdobycia, a pozwolą Ci rozpocząć poważny trening. 

Co więcej bylibyśmy bardzo wdzięczni gdyby wszystkie osoby chcące walczyć, wypełniły i przyniosły ze sobą jedno z poniższych oświadczeń:
 
Osoby pełnoletnie: click
Osoby niepełnoletnie: clickJeśli masz jakieś pytania napisz do nas:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2018 MDW Weles. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.